fbpx

Op. Dr. Gülay Boztosun

Erkekte Meme Büyümesi, Meme Küçültme

Operasyon Hakkında

Erkekte Meme Büyümesi, Meme Küçültme

“İhtiyaçlarınızı karşılamak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz”

JİNEKOMASTİ çoğunlukla hormonal dengenin bozulması sonucu oluşan iyi huylu büyümelerdir. Çok nadiren erkek yumurtalık kanseri ve diğer kanserler ile birlikte görülmektedir. Genellikle gelişme çağında görülür, ileri yaşlarda da ikinci bir sıklık gösterir. Meme büyümesi tedavi edilmezse zamanla meme kanseri oluşturabilir ve kadından daha kötü huyludur, jinekomasti nedeniyle opere olanlarda meme dokusu tamamen çıkarılırsa kanser oluşması önlenmiş olacağı düşünürüz.

Çevrenize baktığınızda pek çok erkekde bu rahatsızlık mevcuttur. Ama kamufle etmeye çalıştıkları için dikkat çekmez ama tatil yörelerinde ve sıcak aylarda daha bariz fark edilmektedir. Bu nedenle başvuran erkek sayısıda son yıllarda artmıştır.

ULTRASONİK  yeni gelişmiş liposakşın ile önceleri çok beklentili gelen ama şimdi başarıyla uygulanan daha atletik görünümlü sporcu vucudunu elde etmekteyiz. Her kişiye özel kas yapısına göre planlanan çizimle bu çizimlere paralel yapılan ULTRASONİK yardımlı liposakşın operasyonu sonrası dergilerde görüp özenilen vücudlara sahip olmak ütopya olmaktan çıktı.

Tedavisi cerrahidir, genelikle liposakşın yeterli olmaktadır. Çoğunlukla tek bir yerden açılan delikle ya da iki ayrı yerden açılan 1 cm den küçük deliklerde çıkarılır. Daha sonrası pansuman üstüne bir bandaj yapılır ve ya basit korse giydirilir, hastanede kalmasına gerek yoktur.

Sorunuz mu var?

Uzman doktorumuzla hemen iletişime geçin