fbpx

Op. Dr. Gülay Boztosun

Liposhaping, Liposakşın Vakumla Yağ almak, Bodysculpturing

Operasyon Hakkında

Liposhaping, Liposakşın Vakumla Yağ almak, Bodysculpturing

“İhtiyaçlarınızı karşılamak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz”

Liposuction – Ses Dalgalarıyla YAĞ ALIMI

Yağ emerek vücut şekillendirme denebilir kısaca liposakşın için. Artık toplumun çoğunluğu tam bir ameliyat olmadığını 1 cm açılan deliklerden önce sıvı verildiğini sonradan yağların çekildiğini bilmektedir. Kullanım amacı her zaman kontür düzeltmedir ya da meme -karın germe v.b. ameliyatlarda bütünde kontür düzeltmeye yardımcı olmaktır. Defalarca diyet denemiş, diyetisyen-doktor-zayıflama-/-spor salonları aşındırmış sonunda hayata küsmüş ama çevreden telkinler alarak örnekler görerek küçükde olsa bir umudu değerlendirmek için Plastik cerrahın kapısını çalmış; MORBİD OBES VE OBES HASTALARDA YAPTIĞIM LİPOSAKŞINLARIN HASTALARIN ZAYIFLAMA YOLUNDA MOTİVASYONUNU ARTIRDIĞINI VE DAHA AKILLI YOL İZLEYEREK SONUCA KAVUŞTUĞUNU GÖRDÜM….

Liposakşın (liposuction) uygulamaya başlandığı yıllarda; cihazlardaki yetersizlik, deneyim azlığı ve teknik ve  malzemelerdeki yetersizlik’ten dolayı önemli bir takım sorunlar meydana gelmiştir.

Problemlerin görülmesi daima bilimde daha iyiye yönelmeyi sağlamıştır.

Son yıllarda tıpda gelişmeler ve teknolojik gelişmeler sonucu liposakşın tekniklerinde de gelişmelere neden olmuş ve artık alınan miktarlar artmış, yapılan işlemlerde sonuçlar çok daha üst seviyelerde olmaktadır. Çok kilolu ve hatta sarkmış göbeklerden düz bir karına giden yol da ağrısız, günlük yaşam etkilenmeden ilerlenmesi ve sonucun ameliyat çıkışında görülmesi motivasyonun en önemli kaynağı olmaktadır. Artık Ultrasonik liposakşın gibi teknolojik cihazların kullanımı ve kanama olmaması, deride DÜZENSİZLİK, TÜMSEK olmaması, ve üstelik eksik olan alanların tamamlanması ile fit görünüme kavuşulmaktadır. 

Yaşlanma günümüzde bütün gelişmelere rağmen durdurulamayan bir süreçtir. Bu sürece mola vermek kısa da olsa yardım almak sizin motivasyonunuz katlamakta yeniden şekillenmiş dinamik görünüme bürünmenizi sağlamaktadır. Zamanla sarkan deri, yağ dokusu sonucu istenmeyen çukurlar ve katlantılar oluşmaktadır. Bu noktada fazla olan alanlardan alınan yağlar çizgi ve çukurları gidermede kullanılmaktadır. Buna bütün dünyada Bodyshapping denmektedir.

Özellikle son 4-5 yılda liposakşın vücut konturlarının düzeltilmesinde vazgeçilmez yöntem haline gelmiş ve alternatif olmaya çalışan yöntemlere karşı üstünlüğünü kanıtlamıştır. Kişinin amacı çok miktarda yağ aldırarak zayıflamaktan ziyade, vücudun belli bölgelerindeki kontur bozukluklarını düzelttirmek ise liposakşın seçilecek en etkili yöntemdir.

Artık liposakşın günümüzde aşırı kilolu her yöntemi denemiş ama kilo vermeyi başaramamış kişilerde de rahatlıkla uygulanabilmektedir. Ciddi anlamda değişim hayata küsmüş insanların hayata motive olmasını sağlamaktadır. Ameliyat sürecinden sonraki hızlı değişim çoğunlukla kişilerde köklü değişimi de beraberinde getirmektedir. Gördüğüm bu insanların tekrar eski haline dönmemek konusunda ki kararlılıkları ve iradeleridir. Zaman zaman kırılmalar yaşasalarda yıllarca takiplerim sonucu eski hallerine dönmediklerini gördüm.

Sorunuz mu var?

Uzman doktorumuzla hemen iletişime geçin