fbpx

Op. Dr. Gülay Boztosun

Karın Germe Ameliyatları

Operasyon Hakkında

Karın Germe Ameliyatları

“İhtiyaçlarınızı karşılamak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz”

Göbek estetiği genellikle hamilelikte sonra kadınların hepsinin kabusu diyebiliriz. Belim vardı artık bel yok sarkan yırtıklarla dolu bir göbek var diyerek başvurur hastalar ve Karın germe ameliyatı (Abdominoplasty) karın estetiği ve göbek estetiği ameliyatları içerisinde en etkili olanıdır. Hamilelik karın bölgesini deforme eder ve göbek estetiği de bozulur. Karın derisi bollaşır ve çatlar; karın duvarını oluşturan kasların arası açılır, gevşer ve karın duvarı öne doğru çıkıklaşır ve şişkinlik oluşur, kabızlık, göbek fıtığıda oluşma sıklığıda az değildir.

Erkekler ise kilo alıp kolay kolay veremediklerinde, ayakkabı bağlamak, yerden bir şey almak mümkün olmadığında dehşet içinde bize başvururlar. Ama erkekler için durum kolay artık ULTRASONİK Liposakşın ile göbeği 2-3 saatte sıfırlarken operasyona gerek kalmadan bir de üstüne KAS’lı vücut görüntüsü oluşturuyoruz..

Karın gerdirme ameliyatı sizin görünüşünüzü ve kendinize güveninizi geliştirecektir ve her zaman idealinizde geliştirdiğiniz görünüme yani ince bel ve hafif genişleyerek daha yuvarlak görünümlü kalçalara ulaşmanızı sağayabilir. Bu ameliyat ile hem İNCE bir BEL’e sahip olurken hem karnınızdaki çatlak derileri yok edebilir, hem de fazla yağlarınızı giderir ve karın duvarınızı tekrar eski gerginliğine kavuşturur. Deri elastikiyetinin kaybı ile birlikte bir miktar yağlanma şikayeti olan daha yaşlı hastalarda da bu ameliyat iyi sonuç vermektedir. Aynı zamanda gelecekte hamile kalmayı düşünen kadınlar ; ameliyat sırasında sıkılaştırılan karın kasları gebelik ile gevşeyebileceğinden, ameliyat olmak için gebelik sonrasını beklemelidirler. Hamilelikte bozulupta bu ameliyat ile düzeltilemeyecek neredeyse hiçbir şey yok gibi. Karın germe ameliyatı hamilelik sonrasında kendi başınıza düzeltmenizin neredeyse imkânsız olduğu bütün bu sorunların hepsini bir seferde çözebilecek tek uygulama. Spor yaparak karın sarkıklığınızı ya da cilt tedavileri uygulayarak çatlaklarınızı ancak bir yere kadar düzeltebilirsiniz.

Sorunuz mu var?

Uzman doktorumuzla hemen iletişime geçin