fbpx

Op. Dr. Gülay Boztosun

Kaburga ile Yeniden Burun Yapımı

Operasyon Hakkında

Kaburga ile Yeniden Burun Yapımı

“İhtiyaçlarınızı karşılamak için her zaman elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz”

Kaburga ile burun estetiği

Çeşitli nedenler ile oluşan burun kemik ve kıkırdak dokunun yetersiz olduğu durumlarda yapılır.
Kaza darp gibi travmaya bağlı, doğuştan çökük, deri kanserlerine bağlı deformiteler de ihtiyaç duyulur.
En sık revizyon burun ameliyatlarında uygulanır. Revizyon burun estetiği ameliyatlarında burun sırtı kemik ve kıkırdak dokunun aşırı alınması ile oluşan çökmeleri düzeltmek için hastanın burnunda yeterli kıkırdak doku olmadığında kaburgadan alıyoruz.

Burnun bir önceki ameliyatta gereğinden fazla küçültülmesi sonucu burun sırtında çökmeler olmakta hatta zamanla burun ucunda çökmelere yol açar. Aynı zamanda hava yolları daraldığı için nefes alamama; zamanla geniz eti denilen yapılarda büyüme daha sonra nefes alamama başlığında anlattığım kısır döngüye sebebiyet vermektedir.
Kadınlarda meme altı çizgiden girilerek, erkekte ise en alt kaburgadan alındığında iz sağlanabilmektedir. Kemik kaburganın göğüs ön duvarına bağlana kısmı saplam bir kıkırdaktır. Aldıktan sonra bistüri ile şekil verilerek burun sırtında hatta gererkirse uç kısmında kullanılır.

Revizyon burun ameliyatları ayrı bir deneyim gerektiren kostal kartilajı şekillendirip, ayrıca burun içini nefes alabilen forma getirip; kalıcı şekille birlikte dış görünümde de estetiği sağlamak deneyimle olabilmektedir.

Sorunuz mu var?

Uzman doktorumuzla hemen iletişime geçin